The 100 – serial, który musisz zobaczyć

The 100 to serial, który na pewno Was zaciekawi. Obecnie kończy się emisja trzeciego sezonu. Każdy sezon niesamowicie wciąga.

The 100 – co to za tytuł i o co chodzi?

Cywilizacja została zniszczony przez wojnę nuklearną. Życie toczy się na wielkiej Arce, stacji kosmicznej, jednak ludzkość i tam nie ma szans na normalne funkcjonowanie. Na Ziemię zostaje wysłana grupa 100 osób, nieletnich przestępców, która musi sobie poradzić sama. Głównym celem jest kolonizacja, a przede wszystkim sprawdzenie, czy na Ziemi da się przeżyć i czy można zesłać kolejne osoby. Jak poradzi sobie na Ziemi 100 młodych osób? Od razu muszę Wam zdradzić, że czeka na nich wiele (nie)miłych niespodzianek i konfrontacja z zupełnie innym światem.

The 100

źródło

Gra aktorska

Poza świetną, wciągającą i oryginalną fabułą w The 100 możemy liczyć także na bardzo dobrą grę aktorską. Każda z postaci została zbudowana od podszewki, każdy szczegół charakteru dopracowany, dopięty przez aktorów na ostatni guzik. Podczas oglądania można zauważyć, jak wiele pracy włożyli w rolę. Szczególne pochwały należą się – Paige Turco (Abigail Griffin), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Ricky Whittle (Lincoln) oraz Bob Morley (Bellamy Blake), wymieniać mogłabym tutaj jeszcze wielu innych aktorów, bo naprawdę mnie zachwycili.

the 100

źródło

Ziemia nie jest pusta

W serialu znajdziemy wiele wątków pobocznych, które urozmaicają fabułę. Problemy z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie to odnalezienie się w zupełnie nowym dla siebie środowisku, szukanie własnego “ja”, co doskonale przedstawia praktycznie każda postać – w szczególności Octavia, Bellamy czy Clarke. Bohaterowie błądzą, raz są dobrzy, raz źli, muszą dokonywać trudnych wyborów – decydować o życiu i śmierci często niewinnych osób. The 100 jest także opowieścią o przywództwiewyraźnie widać kto się do tego nadaje. Wywnioskować można również, że dobry przywódca zawsze sobie poradzi, jeśli ma zbudowany dobry i silny autorytet. Serial uświadamia także, jaki nie powinien być dowódca, lider zespołu. Obserwujemy zmagania nieletnich przestępców, którzy często muszą zabić, którzy początkowo zdani sami na siebie zyskali wolność dopiero na ziemi i wykorzystują ja w sposób dość oczywisty. Niestety rzeczywistość szybko ich zaskakuje, bo muszą zmierzyć się z zupełnie innymi nacjami – ziemia nie jest pusta, oni nie są sami. Jednak szybko się asymilują, przychodzi im to po części dość naturalnie, człowiek jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, żeby przetrwać. Wcześniej ta 100 osób nie była przyzwyczajona do takiego życia, byli zamknięci na Arce, gdzie nie musieli walczyć, ktoś decydował o wszystkim za nich, nikt nie nauczył ich, jak rozwiązywać konflikty, jak znaleźć wspólne rozwiązanie problemu, jak zaakceptować obyczaje innych, stworzyć swój własny kodeks moralny…

lexa-and-roan-battle-the-100-season-3-episode-4

the 100

źródło

Zawsze jest jakieś “ale”…

Wątków jest bardzo dużo. Końcówka drugiego i trzeci sezon to wprowadzenie swego rodzaju technologii. Wątek ciekawy, jednak troszkę zaczyna irytować, ponieważ według mnie za bardzo się ciągnie i praktycznie nic nie jest wyjaśniane. Wolałabym dalej poznawać ziemię, inne kontynenty, innych ludzi. Pewne fakty, wydarzenia i zachowania bohaterów w czasie tych trzech sezonów są momentami dość dziwne, bo zachowanie Bellamy’ego zmienia się z dnia na dzień. Gdy znów do gry wkracza Pike, zupełnie nagle wszyscy mu zaufali, obcemu człowiekowi (może i w niektórych sprawach miał rację, ale to nie wszystko). A Abby i Kane nie potrafili się obronić i wyprzeć działania Pike’a? Przecież zdobyli solidne zaufanie u większej ilości osób. Zrozumieli, jak wygląda życie na ziemi, które nijak miało się do zasad obranych na Arce. Ponadto Jaha naprawdę dał się aż tak zmanipulować? Wydawał mi się bardzo mądrym i rozumnym człowiekiem. Oczywiście to tylko takie moje gdybanie i mówienie bez określenia o co dokładnie mi chodzi – nie chcę zdradzać całej fabuły.

 

The 100

źródło

Realna wizja świata

Fabuła jest bezwzględna, ponieważ drastycznie potrafi odebrać bohatera, którego uwielbialiśmy. Nie oszczędza nikogo i nawet jeśli ktoś wydaje się być niezniszczalny to taki nie jest. Były momenty, w których stanęło mi serce. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są oczywiście retrospekcje i ukazywanie jak wyglądało życie na Arce, w rezultacie dowiadujemy się także, jak skończył się świat. To są bardzo ciekawe elementy, według mnie było ich trochę za mało, myślę, że powinny zostać rozbudowane, bo wiele spraw nie zostało wyjaśnionych. Ciekawa jestem, w którą stronę serial pójdzie i co będzie w następnym sezonie. Bardzo Wam polecam rozpocząć przygodę z The 100, naprawdę wciąga i nie da się od niego oderwać. Przedstawia realną wizję post apokaliptycznego świata, w którym niektórzy ludzie musieli sobie poradzić bez technologii, a nawet i ona przetrwała i ktoś inny z niej skorzystał… The 100 – serial o przetrwaniu i walce o życie, poświęceniu dla ukochanych osób, ukazuje jak wiele sił ma człowiek, żeby walczyć dla siebie i dla innych o nowy, lepszy dzień.