Tydzień ze mną #84

 

Cześć! Po kilku dniach niefunkcjonalności bloga wracam z zaległym Tygodniem ze mną i nowym wyglądem strony. Zmieniło się wszystko – przejście na WordPressa (na którym pracuje mi się o niebo lepiej, niż na blogerze, planuję wkrótce napisać o tym wpis, bo żałuję, że zrobiłam to tak późno), wygląd bloga. Najwięcej czasu poświęciłam na poszukiwanie szablonu idealnego, co wcale nie jest takie łatwe. Jeszcze wiele poprawek przede mną głównie w poszczególnych postach, ale to są raczej małe rzeczy, których pewnie większość z Was nie zauważy. Nie ma już powodu, aby blog był zamknięty, ponieważ te małe rzeczy nie utrudniają funkcjonowania strony, najważniejsze są zrobione – własny hosting i nowy wygląd. Jednak każdy bloger wie, jak bardzo denerwują takie małe niedokończone sprawki blogowe 🙂 Zmieni się też wkrótce jeszcze kilka rzeczy i nareszcie być może pod koniec kwietnia/początek maja będę mogła Wam o tym napisać, póki co mam mało czasu, ale postaram się w miarę możliwości być aktywna tutaj, jak i na Waszych blogach, co niestety sprawia mi trudność, o czym prawdopodobnie wiecie. Proszę o wyrozumiałość 🙂 Mam nadzieję, że odnajdziecie się na nowej odsłonie bloga, napiszcie mi koniecznie, jak Wam się podoba! 🙂 Za pomoc przy przenoszeniu dziękuję mojemu mężowi, bez niego na pewno nie byłoby to takie proste 🙂

PONIEDZIAŁEK

015

Poniedziałek Wielkanocny spędzony niestety w większości bez Karola, który musiał pracować 🙁 Po kościele więc napiliśmy się z rodzicami i siostrą pysznej kawy. Lubię takie leniwe, spokojne, kawowe poranki….

01

Chwila na odpoczynek i błogie lenistwo. Po południu udaliśmy się na cmentarz i kawę do drugiej babci oraz rodzeństwa taty.

02

Później czas upłynął nam na wspólnym spędzaniu czasu – np. na grze w remika 🙂

WTOREK

Wtorek był dniem dość napiętym.

014

Wczesna pobudka, odwiezienie Karola do pracy, bo potrzebowałam auto, żeby podjechać w jedno miejsce i ogarnąć kilka spraw, badania, etc.

04

Wpadła do mnie też przyjaciółka na krótkie pogaduchy i sesję zdjęciową.

07

Po efekty zapraszam na wpis – “…co widzisz dobrego, gdy zamkniesz oczy?”

Później pojechałam do lekarza oddalonego ode mnie ok. 70km, nie wiem czy słyszeliście w radio, ale w okolicach Modlniczki i Balic były okropne korki, dlatego jechałam do Słomnik (może ktoś stamtąd pochodzi? 🙂 ) poprzez wsie. Szczególnie zachwyciła mnie wioska Skała, po prostu przepiękna, skały naprawdę robią wrażenie i mam nadzieję, że już w niedługim czasie udam się i tam, i do Ojcowa na krótką jednodniową wycieczkę 🙂

05

Po Słomnikach z siostrą (była tak miła, że ze mną pojechała) podjechałyśmy odebrać Karola od kolegi, do domu dotarłyśmy późnym wieczorem. Niestety końcówka dnia po wizycie u lekarza nie była zbyt przyjemna, czasami po prostu ma się złe dni, zwłaszcza, gdy słyszy się dość niepewne informacje odnośnie własnego stanu zdrowia. Badania w trakcie, więc tak naprawdę po części nie wiemy, co to jest.

ŚRODA

08

W środę rozłożyły mnie zatoki oraz utrata głosu, więc większość dnia wyglądała, jak na załączonym obrazku. Ponadto ogarniałam kilka spraw, jedne były przyjemne, drugie mniej. Zauważyłam, że niektórym przychodniom (prywatnym!) w ogóle nie zależy na reputacji, nie starają się zatrzymać swoich pacjentów, kompletnie nie rozumiem tego zachowania. Nie chcę tutaj nikogo posądzać, bo żebyście zrozumieli moją sytuację musiałabym się tutaj dość rozpisać na temat mojego zdrowia, a chyba nie chcę tego robić, bo byście się uśmiali z naszej służby zdrowia… Zastanawiam się też czasami, czy tylko ja mam takiego pecha jeśli chodzi o dobór lekarzy. Na szczęście w Słomnikach trafiłam na przemiłą i kompetentną panią doktor, mam nadzieję, że to już będzie mój stały lekarz.

CZWARTEK

03

Czwartek jak i środa upłynęła na obróbce zdjęć z sesji oraz przygotowywaniem wpisu na ten temat.

06

Na obiad pyszne risotto.

PIĄTEK

016

Przesłanie na kwiecień, na pewno się przyda, bo to będzie świetny, ale momentami ciężki miesiąc.
09
Nawet na krótkich włosach da się zapleść “dutch braid” 🙂 Fryzura szybka i idealna dla osób, którym notorycznie wypadają włosy, efektowniejsza niż kucyk 🙂

Po południu zaczęliśmy z Karolem przenoszenie bloga, wieczorem zawitali do nas i rodziców goście, więc wieczór upłynął nam w radosnej atmosferze.

SOBOTA

010

W sobotę rano udaliśmy się na badania krwi. Jeśli jesteście z Krakowa lub okolic i potrzebujecie na własną rękę zrobić badania to polecam Pradid na Siemaszki, bardzo miłe panie, ceny jak to ceny dla jednych wysokie, dla innych niskie, wyniki przesyłane na maila w ekspresowym tempie, jedynie w sobotę może być troszkę więcej osób, ale jak chodziłam kiedyś w ciągu tygodnia to praktycznie zero kolejek, nigdy nie stałam tam dłużej niż 5-10 minut.

Po powrocie do domu… ogarnianie domu, mycie samochodu, wymiana opon, obowiązki domowe etc.

012

Wieczorem ognisko, czyli sezon na kiełbaski rozpoczęty. Ognisko było świetne, impreza “dresiarska” 😀

011

NIEDZIELA

017

Rano kościół, później ogarnianie bloga – szablon, grafika etc. Po południu pojechaliśmy do Molo i czas spędziliśmy po prostu wspaniale! Zrobiłam kilka fajnych zdjęć (niestety nie lustrzanką, aj chyba muszę zacząć częściej ją ze sobą nosić) i świetnie spędziliśmy czas, dlatego napiszę i pokażę zdjęcia w osobnym poście, jeszcze w tym tygodniu 🙂

Po powrocie znów ogarnianie bloga, czas z rodziną itp.

A jak Wam minął tydzień? Koniecznie napiszcie! W końcu zawitała wiosna, aż chce się żyć <3